„V příjemném zázemí u Proboštského Jezera u Staré Boleslavi se v neděli 10.6.2018 konal terénní triatlon Triatlon Brandýs 2018 ze série závodů Labská Výzva. Závodníky čekalo 700 m plavání v místní pískovně, 20 km na horském kole a na závěr 5,5 km běhu. Byl to můj první letošní triatlon po vynechání Poděbrady a neúčasti na Czechmanovi z důvodu slabého tréninku. Voda byla „jak kafe“, takže kromě pár jedinců jsme všichni šli bez neoprenu. Teplota vody prý byla 24 °C, což v kombinaci s jasnou oblohou bylo jako dovolená v Chorvatsku. Po zhruba 200 m plavání uplavalo asi 8 borců, pak velká mezera. Nikdo nechtěl dopředu, tak jsem za to vzal a dotáhl skupinu až do konce. Draftováním jsem tedy síly neušetřil a plavalo se mi velmi dobře, tak mi to ani nevadilo. První grupa dorazila do depa asi 2 min. přede mnou, takže byl v depu klid. Mým chaotickým jednáním jsem bohužel nechal několik borců jít přede mě již v depu. Nastala chvíle pro cyklistickou část. Byla to tragédie, trasa vedla z velké části po suché polňačce s velkým množstvím děr, takže kolo furt skákalo a nedalo se mi pořádně jet. Stejný názor mi sdělilo několik soupeřů po závodě. Ale všichni jsme měli stejné podmínky a i toto se musí při terénním TT očekávat! Na kole jsem dal asi jen jednoho či dva závodníky a asi 4-5 mě předjelo. Po tom, co jsem si odtrpěl cyklistickou část jsem hladce zvládnul druhé depo a vydal jsem se do běžecké části. Zde jsem rozběhl rozumně po 4 min/km a postupně jsem předbíhal závodníky, kterých bylo asi 4-5. Po pěti kilometrech se mi začalo běžet dobře… ale to už závod končil. Finiš na 11. celkovém místě, se ztrátou necelých deset minut na vítěze, v kategorii 8. flek se ztrátou 2,5 minuty na bednu. Počasí bylo slušné: při plavání jasno, na kole oblačno a při běhu zpočátku oblačno a v druhé půli dokonce lehký deštík. Závod jsem si užil, děkuji organizátorovi Danielovi Pallavicinimu.“