Běžecký závod v malebné krajině tvrdého rázu na tratích 12 a 27 km. Start i cíl závodu byl u Penzionu Rusalka.

Zbyšek Lhota – 1. místo celkově v čase 55:57 (12 km) – Palackého stezka byla nakonec příjemný trail, pěkný chládek podél vody kde se z Bohuňovska uhnulo do kopce do Bozkova na náměstí a malým obloukem zase zpět na Palackého stezku a hurá na Rusalku… No závod s převýšením okolo 500m jsem vyhrál s bezmála 7min. náskokem (to v mé letošní „formě“ přeci jen vypovídá trochu o neúčasti kvalitnějších běžců) ale pravda, malá účast lidí zase neblokovala turisty a závod byl tak vcelku příjemný a ničím nerušil tamní krásy a panenský klid stezky...“