V sobotu se konal 33. ročník Svatojánské 20. Obrátková trať 11,2km pro ženy a 17,8 km pro muže se startem v Berouně. Polovina po asfaltu, polovina po lesní cestě, údolím řeky Berounky po cyklostezce a pak údolím potoka Loděnice přes Svatého Jana pod Skalou do Srbska a zpět stejnou trasou. Oblíbený závod malebnou přírodou, startovalo 206 účastníků. Počasí ideální, zataženo, 6°C.

Vláďa Vacarda – 5. místo v kat. M59 (42. celkově) v čase 1:13:50

Jiří Křeček – 13. místo v kat. M39 (21. celkově) v čase 1:07:52 – Závod se mi běžel ze začátku velice dobře, byl jsem ve skupině s naší ultra hvězdou Radkem Brunnerem. Ovšem na 6 km jsme naběhli do terénu a mé boty přitom trochu praskly a roztrhly se na podrážce. Samozřejmě mně všichni hned utekli. Poté jsem chtěl závod vzdát, ale jakmile mě předbíhal kamarád, tak mi řekl, ať s ním aspoň doklusnu. Do cíle jsem „doběhl“ s Honzou Herdou a byl jsem rád, že jsem si nezničil nohu.“