V sobotu 29. července se uskutečnil již 4. ročník triatlonu v Beach Parku Mlékojedy distancemi závodu – 500 m plavání v pískovně, 29 km MTB a 4 km běh.

Michal Holík – 2. místo celkově „Včera jsem po roce závodil. Ten poslední rok byl ve znamení zranění, nyní se však zdá být vše OK. Včera jsem začal tam, kde jsem loni skončil, a to na TT Mlékojedy. Tento triatlon byl pro mě loni tím posledním závodem, který jsem šel. Pak nastalo zvláštní období, které se dá charakterizovat „do dubna bez běhu“. V dubnu jsem začal opět běhat. Pomalými krůčky jsem se vracel do formy. Díky plavání a kolu jsem se přes zimu částečně udržel v kondici, takže při aerobním běhu jsem se cítil dobře. Anaerobně to nyní po 4 měsících běhání stále není ono, prostě mi to rychle neběhá. Ale já vím, že to přijde samo. Tratě byly stejné jako loni, přesto však shrnu a popíšu: Voda v zatopené pískovně byla čistá a teplá, šlo se bez neoprenu. Cyklistika se jede z cca 60 % po navigaci podél Labe, po šutrech, takže to moc dobře nejede a mě toto nesedí. Ale podmínky jsme měli všichni stejné. Třetí v pořadí byl běh a to dvě kola okolo pískovny. Počasí bylo stejné jako loni – relativně příjemně na startu a finiš ve vedru. Z vody jsme vylezli tři současně, v T1 se mi dařilo a tak jsem z depa vybíhal první na cyklistickou část. Při zapínání treter mě dojel jeden borec, jeli jsme spolu asi kilák a pak mi pomalu ale jistě ujížděl. Oproti loňsku, kdy jsem jel celou cyklistickou část v tříčlenné skupině, jsem to jel letos celé sám. Na otočce mi první dával asi minutu a půl, a za mnou byla silná tříčlenná dobře spolupracující skupina, asi 45 sekund za mnou. Tato skupina mě těsně před T2 dojela a tak jsme tedy do depa přijeli 4. Depo neproběhlo dle mých představ a ztratil jsem pár sekund. Následně jsem začal současně vybíhající kolegy drtit strojovým tempem a snažil se ukrájet ztrátu na prvního. Avšak jeho cyklistická část byla velice silná a přestože jsem mu dal na čtyřech kilometrech dvě minuty tak jsem to již nestáhnul. Chyběla mi minuta. Takže krásné druhé místo. Pocitově bylo pro mě důležitější se po roce znovu vrátit mezi závodní nadšence. Dal jsem ze sebe maximum co šlo. Za rok opět zde… předloni jsem tu byl čtvrtý, loni třetí, letos druhý…takže příští rok budu doufat, že bude Jarda Brynda opět na dovolené a já budu v lepší kondici abych mohl konkurovat těm silnějším! Pohybu zdar!“