„Zdravím z italských Dolomit!
S nedoléčeným zánětem plantární fascie a po 31 dnech bez tréninku se ve čtvrtek postavím na start Cortina Skyrace.
Díky výše uvedeným důvodům mám jen jeden jediný cíl, závod si pořádně užít a ještě víc si nerozdrbat tu nohu.

V pátek se přesuneme 300km západně, směrem k Bormiu, přesněji Valdidentro, kde se v neděli koná Skyrace Alta Valtellina. Pokud bude noha OK, tak určitě nebudu chybět na startu!“

Lenka Ungerová

Lenka Ungerová – 49. místo v ženách celkově v čase 2:55:52 – „Cortina Skyrace byl jednoznačně můj nejhorší sportovní výkon (jestli se to, co jsem předvedla, vůbec výkonem dá nazvat), jaký jsem kdy předvedla! Sešlo se tolik negativních věcí najednou, že už to snad ani víc nešlo. Před závodem jsme si chtěli projít trať, ale jelikož jsme špatně odbočili, napojili jsme se na trať ultra a místo lehké procházky po trati z toho byla cca 45km túra po Dolomitech, což se před závodem moc nehodilo. V den závodu bylo, pro mně, úplně nepředstavitelný vedro. Už když jsem stála ve startovním koridoru, cca 10 minut před startem, byla jsem z toho horka totálně vyřízená. K tomu musím přičíst střevní potíže, který jsem si způsobila tím, že jsem to přehnala s magnesiem, takže jsem byla asi XXXX na záchodě. Další drobnosti, jako například nějakej zánět v patě, velký tréninkový manko, nebo celkově unavený nohy z té túry před závodem, byly v tu chvíli jen maličkosti. Sotva bylo odstartováno, startovním polem jsem se propadala níž a níž a zhruba na 4km to nevzdalo jen tělo, ale především moje hlava. Do cíle se mi dokonce podařilo doklopýtat/dojít až po vyhlášení vítězů. Čas 2:55:52 a 49. místo ze 112 žen jen dokazuje, že jsem si udělala procházku se startovním číslem a čipem na hrudi.

V neděli jsem si měla napravit chuť na Alta Valtellina Skyrace. Tentokrát jsem dokonce ani neodstartovala. V pátek jsem snědla něco špatnýho a celá jsem se osypala a opuchla. Hlava jako kopačák a oči jako tenisáky, který skoro nic neviděly…