V sobotu 10. června si dali ve vlašimském parku dostaveníčko všichni sportovně založení jedinci, kteří přijeli okusit místní trať. Pořadatelé pro běžce připravili skvělé zázemí. Ve 13.00 hod. byl odstartován kratší závod na 5 km, kterého se letos zúčastnilo rovných 80 borců. Úderem 15.00 hod. byl odstartován hlavní závod dne – Vlašimská desítka. Do něj bylo registrováno 108 běžců, na start se nakonec postavilo 96 z nich.

Jiří Křeček – 1. místo celkově v čase 18:58 (5 km) – „Odpoledne jsem ještě jel na závody do Vlašimi. Kde jsem běžel pouze 5 km. I když hlavní cíl nebyl závod vyhrát, ale ukázat jak to na závodech vypadá mojí babičce, která bydlí nedaleko a ke které jezdím hodně často na tréninky v Podblanických lesích. Závod sice startoval 2 a půl hodiny po doběhu v Kolíně, ale i přesto jsem si závod užil. Od začátku jsem se držel ve skupince s ostatními poté jsem na 3. km trochu přidal do kopce a vytvořil si rozhodující náskok, který jsem udržel až do cíle. Jelikož se závod měl běžet zámeckým parkem, očekával jsem rovinu a při závodě jsem byl pak poměrně překvapen velkou členitostí terénu.“