Jsme „rozlítaný“

První máj lásky čas úplně pro cyklisty neplatí. Je to den, ve kterém se jezdí závody. My jsme se vydali do bývalého vojenského prostoru v Milovicích na silniční závod Pavé Tour. Sobota byla ve znamení horských kol. Kolo pro život zavítalo do Hustopečí, malého městečka nedaleko Brna. Na Malé Skále se uskutečnilo Cross-country. Na českolipsku se konal závod Pekla severu okolo Polevska. V neděli silniční závod v Sezemicích nebo Cross-country na Střížáku v Ústí nad Labem.

Chladné deštivé počasí sliboval páteční závod jediné české silniční klasiky Pavé Tour. Navzdory předpovědi se počasí vydařilo. Po vzoru belgických kostkových klasik, kterým ve světě vládně závod Paříž – Rubaix se v Čechách uskutečnil tento závod potřetí. V hlavním startovním poli startovali Ondra Zelený a Michal Malík. Od začátku věděli, že je velmi důležité hlídat si pozici v pelotonu a tak pracovali v přední části skupiny. Oba dva se dokázali dostat do úniku, bohužel ani jeden nevedl k zdárnému konci. V konečném spurtu obsadil Ondra deváté místo celkově a druhé mezi muži do čtyřiceti let, desáté místo získal Michal, to pro něj znamenalo sedmou příčku v elitě.pavetour_02

Kolo pro život v Hustopečích, nový díl této série byl pro všechny velkou neznámou. Propozice slibovaly veliké převýšení, kterému se dalo uvěřit jen s obtížemi. Skutečně tomu tak bylo a závod nabídl velké množství krátkých kopců. Pavel Boudný a Matouš Ulman pro sebe rozhodli závod prakticky hned po startu. Za nimi se pokusil v sólo jízdě vydat Michal Malík. Bohužel je nedokázal dostihnout a dál pokračoval v závodě ve svém tempu. Dojela ho skupina, ve které se také pohyboval Petr Tatíček, který v závodě ukázal svou vynikající vrchařskou formu. Michal své třetí místo uhlídal až do cíle, když se mu podařilo deset kilometrů před finišem skupině ujet. Petr Tatíček jen těsně neudržel páté místo. Svedl souboj s velmi kvalitním profesionálem Lubomírem Petrušem, který ještě v zimě hájil barvy belgické stáje BKCP. Do cíle tedy přijel jako šestý, ale jako první mezi muži do čtyřiceti let. V neděli si rozjetý Petr odskočil na Cross-country Stalak Bike v Rychnově nad Kněžnou, kde opět ovládl svou kategorii.11160634_820499614698286_4649861697936594481_o

Aleš Strnad uplynulý týden promarodil a tak se vydal na závod blízko domova na Malou Skálu, kde se konalo Cross-country. Chtěl jen vyzkoušet své tělo, jak bude reagovat na zátěž a už v druhém okruhu neměl soupeře. Jak do kopce, tak z kopce mu nikdo nestačil a dokázal zvítězit téměř o tři minuty. V dobré náladě po sobotním výkonu se nechal zlákat rovinatým silničním závodem Extraligy masters v Sezemicích, kde na větru dokázal vyspurtovat šesté místo a třetí místo v kategorii.

Dámské osazení teamu se pohybovalo na severozápadě naší republiky. V sobotu absolvovaly další závod série Pekla severu, ten ovládla Kačka Loubková a úspěšný tandem na druhém místě doplnila Iva Loubková. V neděli se přesunuli do Ústí nad Labem kde se na vrchu kopce Střížák konalo Cross-county. Děvčata si pro tentokrát jen pořadí otočila, Iva zvítězila a Kačka obsadila třetí místo.11169775_1104256669587701_4022864028080710852_o