European Championship Challenge Herning

V sobotu 10. 6. 2017 se naše nadějná, všestranná a čerstvě vdaná sportovkyně Kačka Strnadová (dříve Kárníková) vydala na svůj první letošní triatlon. A kam? Do Dánska, kde se jí celkem dařilo a obsadila 9. místo v kategorii Elite. A její pocity?

„Závod European Championship Challenge Herning pro mě byl prvním letošním triatlonem a zároveň prvním zahraničním závodem vůbec. Závod o mých oblíbených distancích (1,9 km – 90 km – 21 km / v časech 28:52 min – 2:44 h – 1:34 h) kde jsem s celkovým časem 4:50 h vybojovala 9. místo v Elitě. Nevěděla jsem úplně co od toho čekat, ale těšila jsem se, že se porovnám se zahraničními závodnicemi. Plavání se odehrávalo v pro mě vcelku mrazivém jezeře, které mělo 16. stupňů a i přesto se mi podařilo vcelku uspokojivě vyplavat. Vítr mě děsil už od rána a já si říkala, že cyklistika asi nebude procházka růžovou zahradou. A taky že nebyla. Trasa kola představovala jeden okruh, tím pádem pro mě byla i trochu překvapením. Kolo bych vystihla slovy: „nahoru-dolu“. Bohužel mi kolo ten den vůbec nesedlo. Na konci ale přišel běh, který byl veden ve 4 okruzích. Ten už jsem si i přesto, že sem poslední kolo, díky nedávnému zranění „dopajdala“, už jen užívala. Jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost jet na takové závody a porovnat se s ostatními závodnicemi. Už jen start v Elite byl sám o sobě velký zážitek. Určitě mě závod motivoval se zase posouvat dál a odhalil největší nedostatky, na kterých musíme pracovat. Ze závodu si odnáším velmi cenné zkušenosti.“