Povedený start EMMT do sezóny – duben 2016

, , , , , ,

Máme za sebou měsíc závodění a připravili jsme pro Vás shrnutí výsledků v podobě pár řádků a zhodnocení od některých úspěšných závodníků.

První závod Českého pohár v cross country, dále jen ČP v XCO v Praze se povedl. Ondřej Zelený obsadil 1. místo v kategorii Masters. Jakub Kavalír měl také dobré nohy a bral 2. místo v kategorii Expert.

13000218_10204581942787592_3433925912788919845_n

Ve stejný den jako ČP se konal i maraton Amix Biřička v Hradci Králové a zde Aleš Strnad dojel na 3. místě.

Následující víkend byl na pořadu dne chladný a deštivý otvírák maratonů Podralsko 50 2016, respektive spíše silniční závod na horských kolech. Na start se ELEVEN MERCEDES MITAS postavil v hojném počtu a opět se dařilo. Aleš Strnad 3. místo ve své kategorii a Pavel Hýsek 1. místo v kategorii.

Předposlední víkend startoval první závod seriálu Kolo pro život – Trans Brdy a Author maraton Tour – Český ráj. V Dobřichovicích na KPŽ-ku Aleš Strnad a Pavel Hýsek vystoupali na nejvyšší stupínek a hned druhý byl Ondřej Zelený.

13041224_10204650430299737_1053820777627905223_o

V Branžeži na Authoru 2. místo v týmové soutěži, dvě první místa Pavla Jindrů a Richarda Vosyky a 3. místo Miroslava Feigera.

13041243_1346669502013082_4984286661735454827_o

Přelomový víkend na konci dubna vyslal naše závodníky na druhý závod ČP v XCO do Teplic a na KPŽ do Hustopečí. V Teplicích bodoval Ondřej Zelený opět 1. místem a v Hustopečích Pavel Hýsek 2. místem.

V neposlední řadě se tým zúčastnil i silničního závodu PAVÉ TOUR MILOVICE. Ve velké konkurenci velkých týmu se prosadil Aleš Strnad 2. místem a Jakub Kavalír 3. místem ve stejné kategorii.

brychtajan_pave_tour_milovice_20160501_152056_dsc_5532

A jak hodnotí duben Ondra a Jakub?

Duben se mně hodnotí dobře. Jako přípravný měsíc pro důležitější období sezóny byly výsledky dobré. České poháry se povedly a další závody splnily to, co se od nich čekalo. Stále dost bojuji se zdravím, ale díky lidem kolem se vše daří řešit v rámci možností. Už se těším, až se ukáži i na enduro závodech, kde je atmosféra úplně jiná a je to spíš takový relax“, uvedl Ondřej Zelený.

První dubnovou sobotou začal kolotoč se závody, konkrétně ve Velké Bíteši na prvním závodě Českého poháru na silničních kolech. Tento závod jsem sice dokončil na místě „DNF“, ale přesto jsem odtrénoval kvalitních 150 km v závodním tempu“, uvedl Jakub Kavalír.

Další metou byl první závod Českého poháru XCE a XCO v Praze. Sprinty byly pro mě novinkou, proto mě konečné 6. místo v elitní kategorii velice potěšilo. Druhý den přišlo procitnutí do reality a porovnání „formy“ se soupeři. Druhé místo proto beru jako úspěch. Jelikož příprava na letošní MČR v maratonu vrcholí, střihnul jsem si ještě KPŽ v Brdech. Konečné 24. místo bylo příjemným překvapením, přesto je stále co zlepšovat“, dodal Jakub.

Duben je tedy nenávratně pryč a připravujeme se na další fáze sezóny. Čeká nás první závod Českého poháru v maratonech, další závody Kola pro Život a Author maraton Tour a mnoho dalších. Proto nám držte palce a jedeme dál.