Povedený start do sezóny

, , ,

Start do sezóny 2016 je zatím povedený. Pár kluků má za sebou už nějaké menší závody a čekají od nich dobré rozjetí a roztočení nohou v závodních intenzitách. První velká akce byl ČP XCO a XCE v Praze. XCE byl jen test a trénink. Ale XCO byla jiná káva. Zde slavil velký úspěch Ondřej Zelený prvním místem a Jakub Kavalír druhým. Dále na závodě Amix Biřička v Hradci králové zase Aleš Strnad obsadil třetí pozici.

Níže se dočtete zhodnocení od Ondry a Jakuba a přehled výsledků.

  • Ondřej Zelený – 1. místo v kategorii Masters
  • Jakub Kavalír – 2. místo v kategorii Expert
  • Ondřej Preněk – 16. místo v kategorii Expert

Ondřej Zelený o svém vítězném tažení na ČP XCO:

„Svůj první letošní závodní víkend hodnotím po výsledkové stránce velmi dobře, ale na druhou stranu spokojenost s výkonem není. Pouze v technice to bylo tak jak má být, ale síla a maximální intenzita ještě dělají velký problém. Ale věřím, že na dalším ČP poháru to bude lepší.“

13000218_10204581942787592_3433925912788919845_n

Foto: Barbora Klap

Jakub Kavalír, druhý závod a opět bedna:

„Byl to šrot od začátku až do cíle! Po startu jsem se pokusil klukům odjet, ale bohužel jsem si je přivezl za zády do druhého kola, ve kterém jsem si musel zvolnit a pustit Viktora Stoška s Pepou Kamlerem před sebe. Třetí kolo se mi jelo o poznání lépe a podařilo se mi dojet Viktora Stoška, který jel průběžně na druhém místě. V posledním kole jsem si to v nejtěžším stoupání prásknul a získal tak cenné metry, které jsem před Viktorem udržel až do cíle. Celkově tento víkend hodnotím jako vydařený a budu se těšit na druhý podnik ČP v Teplicích.“

12998278_10204581940787542_940609596710170534_o

Foto: Barbora Klap

Jakub Kavalír o svém prvním závodě a hned zlato:

„První dubnové úterý patřilo úvodnímu závodu, ze série bikových úterků, který se odehrál na trati v Třemošnici pod Železnými horami.
EMMT měl zde zastoupení tří jezdců. Jako první se na start postavil nadějný Libor Vencl, který nenašel na technické trati soupeře a bezpečně si tak dojel pro své letošní první místo.
V 18:00 se na start postavili muži, na které čekalo 6 okruhů o délce 3,5km. Za EMMT nastoupil do závodu Jakub Kavalír spolu s Martinem Kavalírem.
Již od startu se vedení závodu ujal Jakub Kavalír, který nedal soupeřům šanci a náskok si udržel až do cíle. Druhý dojel Aleš Kestler, před třetím Jiřím Fikejzem. Martin Kavalír závod dokončil na 25. místě a vybojoval si tak cenné body do úterní série závodů.“

 

A jak jsem avizoval, v neděli se nezávodilo jen v Praze, ale i v Hradci Králové. Na startu Amix Biřička se sešli tři členové týmu a zajeli také velmi slušně.

  • Aleš Strnad – 3. v celkovém pořadí,
  • Ondřej Hladík – 8. místo v kategorii M II.
  • David Urbanec – 9. místo v kategorii M II.

Všem gratulujeme a příští týden na závodě 50 Podralsko.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..