Září je skoro za námi, stále závodíme naplno

Září se nám kvapem krátí a společně s ním i cyklistická sezóna. Venku se v těchto dnech střídá babí léto nebo sychravé počasí. Ze skříní pomalu vytahujeme dlouhé návleky, teplé dresy rukavice a čepičky, kterýma nás ELEVEN do sytosti vybavuje. Už toho v tomto roce na kole mnoho nestihneme. Přesto závodíme, kde a jak můžeme. Na programu jsou hlavně MTB maratony a silniční závody. Aleš Strnad se zúčastnil mistrovství světa adrenalinových štafet DolomitenMANN.

Dlouhé Sudety, tento MTB maraton je historicky považován jako velmi náročný pro svou technickou obtížnost. Své si na něm v letošním roce užil Ondra Zelený, kterého potkala smůla v podobě zadřeného pedálu už v první polovině závodu. Věděl, že je konec, s tímto handicapem nelze pokračovat. Projevil ale svou bojovnost a věrný svému přesvědčení, že závody se dokončují za každou cenu, si půjčil o dvě čísla menší botu BONT a náhradní pedál. Přes tyto útrapy dojel na skvělém osmém místě celkově a jako třetí mezi Masters. Jedenáctý se v kategorii do třiceti let umístil Kuba Kavalír. Perfektně se vedlo na krátké trati Ondrovi Preňkovi, který ovládl kategorii a celkově byl druhý.12003251_999254870095305_4444711789398735469_n

Iva Loubková se pustila do silničních závodů po hlavě a daří se jí. Připsala si první místo na velmi náročném maratonu Velká cena Královehradeckého kraje v Orlických horách a ukázala svým soupeřkám, že v kopcích je její síla. Obě sestry Loubkovy se pak blýskly na závodě, který má ve Šluknovském výběžku velkou tradici a prestiž Tour de Zeleňák. Kačka obsadila třetí místo a Iva zvítězila. 11954696_1183198045026896_5157309705923333341_n

Aleš Strnad se obzvlášť pečlivě připravoval na závod v rakouských Dolomitech. DolomitenMANN je závod extrémních štafet (běh do vrchu, paraglide, MTB, kajak) a současně je mistrovstvím světa v této disciplíně. Aleše čekal téměř hodinu a půl dlouhý výjezd do kopce následovaný půlhodinovým sjezdem. Oba tyto faktory jsou opravdu extrémní. Aleš celou trať zvládl bez obtíží a jeho team obsadil páté místo mezi amatéry.