Smůla na svěťáku a Kole pro život

Závodní období už se nám kvapem krátí. Po tomto víkendu skončila „okurková sezóna“. Po několika víkendech, kdy nebylo mnoho závodů se kola závodní cyklistiky opět roztočila na plné obrátky a dostáváme se do finále cyklistické sezóny. Od malých akcí po velké, od národních po mezinárodní a od horských kol po silnici.

Světový pohár horských kol dospěl do finále. Poslední závod se odehrál v italském horském městečku Val di Sole. Ve vysoké nadmořské výšce není jednoduché závodit. Náš Zdeněk Vobecký se přesto vydal vstříc tomuto „dobrodružství“. Perfektně odstartoval a šikovně se protáhl kolem hromadného pádu na startu. Bohužel hned v prvním okruhu ho ze hry vyřadil jeden ze soupeřů, který Zdeňka při dopadu na skoku „sestřelil“. Výsledek srážky: zlomená řídítka, vypletené přední kolo, zničená přední pneumatika, spousta odřenin a pohmožděnin. Zdeněk kvůli těmto útrapám byl nucen závod vzdát.11943347_853080234807240_1357302384_n

Czech mix team, skupina cyklistek bránící jméno české ženské cyklistiky na mezinárodních závodech se vydala na velmi prestižní, dobře obsazený etapový závod do Francie. Team ELEVEN MERCEDES-BENZ MITAS zde reprezentuje Ivana Loubková, díky našim partnerům Hofmann a Žižák jsou zabezpečeny dopravním servisem, nám zapůjčeným vozem Mercedes-Benz Vito, který je po Francii v těchto dnech doprovází. Holky závodí od neděle. Jako první byla na programu velmi náročná časovka s krkolomným výškovým profilem, zde Ivča obsadila 52. místo. Závod čítá čtyři etapy a holky závodí do úterý.11889592_1180187981996565_4010549435802741173_n

Na Kole pro život se nám tentokrát nedařilo tak, jak je obyčejně zvykem. Nejlepším výsledkem z dílu v Chrudimi bylo 30. místo Kuby Kavalíra, o příčku za ním dokončil Ondra Zelený, který byl poprvé provětrat dres mistra republiky. Bohužel se mu během závodu ozvala operovaná noha a byl nucen si na část závodu zvolnit, a tak ztratil spoustu pozic a ještě víc času. Nedařilo se ani Ondrovi Preňkovi, který zhruba pět kilometrů před cílem prořízl o ostrý střep zadní plášť. Doufejme, že jsme si tímto závodem vybrali smůlu na dlouho dopředu.

11883851_875517122529868_4919939097552172306_o11953311_875517422529838_1217969603258504143_o

Aleš Strnad exceloval na závodě Bike babí léto. Zvolil si dlouhou trať na 75km a už po deseti kilometrech závodu neviděl jediného soupeře. Dlouhá a strmá stoupání jsou pasáže, kde je Aleš opravdu silný. Proto pro něj byl tento závod s mnoha kopci ideální. Dokázal suverénně zvítězit v celkovém pořadí.

Středeční silniční kritérium na plzeňské „Lopatárně“ absolvoval Aleš Strnad s Michalem Malíkem. V sychravém počasí na mokré silnici bylo o adrenalin postaráno. Kluci bojovali o body i o aktivitu. V sobotu se konal předposlední závod Českého poháru na silnici v Blatné, kde si Michal Malík přijel ve velmi členitém okruhu se spoustou brdků pro třiadvacáté místo. V těchto týdnech vrcholí jeho příprava na cyklokrosovou sezónu.