Máme další národní tituly!

V neděli na „mistráku“ se v Kutné Hoře sešla kompletní česká špička. V druhé polovině července se uskutečnil národní šampionát v Olympijské disciplíně Cross-country a Eliminátoru. Současně byl tento závod finálovým kláním Českého poháru horských kol. Rozhodně se nám dařilo! Naši závodníci se rozprchli i na jiné závodní klání a to jak na horských kolech, tak v triatlonu. Luboš Kouble a Jiří Výbora v neděli odstartovali jeden z nejtěžších etapáků v Evropě TransAlp.

Rozhodně jsme měli na mistrovství republiky ambice získat nějaký titul. Nejžhavější kandidát pro zisk dresu národního šampióna byl Ondra Zelený, ten v této sezóně nenašel přemožitele v Eliminátoru ani vCross-country. Trať sobotních sprintů v Kutné Hoře byla nezvykle dlouhá, ale i tak Ondra Zelený dal hned v kvalifikaci najevo, kdo je favorit zajetím nejrychlejšího času. Dalšími rozjížďkami si pak dojel pro celkové vítězství v Českém poháru a na národním mistrovství.10649946_970568322963960_7272289379445679589_n

Závodní program pokračoval v neděli. Na trať závodu se jako první vydali Experti a Masters. Mezi experty jel perfektní závod Kuba Kavalír, který svou trpělivou jízdou dokázal udolat své rivaly a tak proťal cílovou pásku jako první. V Českém poháru mu patřilo místo druhé a to především díky jeho absenci v úvodním závodě v Teplicích(podstoupil operaci očí). 11755246_10155777173935024_9108058006188591938_nMezi muži Master nenechal Ondra Zelený nic náhodě a už po prvním prudkém kopci měl slušný náskok. Zvítězil tak jak jezdil celou sezónu, způsobem „start cíl“. Ondra slavil v této sezóně už třetí titul národního šampióna a celkové vítězství v Českém poháru. Mezi elitou se prezentoval Michal Malík. Letos se na startu mistrovského závodu sešla bez výjimky celá česká špička. Proto pro Michala celkové jedenácté místo bylo skvělým výsledkem, mezi Elitou pak obsadil místo desáté. V celkovém pořadí Českého poháru mu také patřilo místo jedenácté a tak pokračuje jeho „prokletí jedenáctek“.

Pavel Jindra měl našlapaný závodní víkend. V sobotu se zúčastnil Jičínského terénního triatlonu, kde zvítězil. Petr Tatíček se rozhodl pro Cross-country v Rakovníku, kde ve své kategorii obsadil druhou příčku.

Velmi statečně se pere s tratí etapového závodu TransAlp Jirka Výbora a Luboš Kouble. Každou etapou se prokousávají celkovým pořadím vzhůru.11017671_1623504044580032_621231776242402141_nfoto: Michal Pavlík, Jana Koublová