Další mistrovský víkend je za námi

Poslední červnový víkend je za námi a my máme další titul mistra republiky, velkou bednu z Kola pro život, top 5 z Českého poháru v maratonu a závodníka v úniku na národním šampionátu na silnici. To je výčet těch největších výsledků, které jsme sbírali po celé republice i v zahraničí.

V uplynulém víkendu se konalo mnoho cyklistických akcí a tak bylo opět těžké se rozhodovat kam vyrazit. Michal Malík zvolil pro sobotu závod extrémních štafet AdrenalinCup na Lysé hoře v Beskydech. Běh, paraglide, horské kolo a kajak jsou disciplíny, ve kterých se soutěžilo. Michal se stal členem teamu OpavaNet. Po běhu Roberta Krupičky a letu Tomáše Ledníka dostal štafetu s luxusním sedmiminutovým náskokem. Bohužel v závěru sjezdu přišel defekt a Michal dojel po prázdném kole na předávku těsně třetí. Štěstí při jeho štafetě nakonec stálo. Jeden z vodáků udělal chybu a tak se Michalův štafetový kolega David Mrůzek dostal do vedení a nakonec zvítězili. Stali se tak mistry republiky extrémních štafet.11707800_426214627571366_7840487236200678885_o

Na neděli se Michal přesunul jen o pár desítek kilometrů dále do Žiliny na spojené mistrovství České a Slovenské republiky na silnici. V deštivém počasí byl na programu závod s hromadným startem. Velmi technický okruh ještě zhoršovala mokrá silnice. Na začátku druhé poloviny závodu se v jednom ze stoupání Michalovi podařilo vyprovokovat únik, ve kterém se také ukázal Roman Kreuziger, dojeli do první odjeté skupiny.  Na čele závodu se Michal udržel více než padesát kilometrů. Poté co ho dojela hlavní skupina neměl dost sil, aby v závodě pokračoval.

Velmi dobře se dařilo Petru Tatíčkovi na Kole pro život Vrchlabí Špindl Tour. Získal na velmi kopcovité trati čtvrté místo celkově a prvenství ve své kategorii. Aleš Strnad se rozhodl pro Český pohár v maratonu, který se také konal v Krkonoších. V Lomnici nad Popelkou byla nachystána trať plná mnoha krátkých kopců. Přestože Aleš ze samotné jízdy neměl dobrý pocit, dojel do cíle celkově pátý a jako první amatér.11232952_847788138636100_7491473777542083384_o

Zdeněk Vobecký se opět vydal na závod daleko za hranice naší republiky a to skoro až k italským hranicím. Na rakouském závodě KitzAlp bike se snažil prosadit co možná nejlépe. „Byla připravena náročná, kopcovitá a velmi technická trať, kterou dvě hodiny před startem spláchla voda. Už tak dost technicky náročné sjezdy, plné kořenů, se změnily doslova v klouzačku. Můj výkon byl celkem dobrý, ale velmi jej poznamenaly mechanické problémy s pedály a řazením, díky tomu jsem ztratil opravdu hodně času.“ Takto okomentoval svůj závod Zdeněk. Do cíle dojel na dvacáté šesté pozici.11270585_823646191083978_7655062691621592982_o

Lada Ekrtová opět bodovala. Tentokrát se vydala na závody handbiku v Lounech, které byly zařazeny v Evropském poháru. Na této prestižní akci se Ladě podařilo zvítězit.