Kam dřív? Bedřichov, Malevil…

Nebývá zvykem, aby se nám potkaly v regionu dvě velké cyklistické akce v jednom víkendu. Ve víkendu posledním se sešel Malevil 11222067_957925407561585_3228452631161718311_na Český pohár horských kol v Bedřichově. Pro některé z našich závodníků proto bylo těžké rozhodnutí který ze závodů zvolit. Nakonec jsme byli vidět na obou závodech a nejen tam. Závodili jsme na X-terra závodu v Praze, na Kole pro život na Orlíku, v týdnu na Gočárových schodech v Hradci Králové a na mnoha jiných závodech.

Tento víkend b11058178_1022763981076746_3804244053334981077_nyl podle kalendáře první letní, ale teploty kolem deseti stupňů a deštivé počasí moc letní atmosféru nepřichystalo. Náročné podmínky svědčily Ondrovi Zelenému, který má bláto rád a umí na něm dobře jezdit. Znamenalo to pro něj další dvě vítězství v Českém poháru. Po minulém týdnu v Peci pod Sněžkou opět zvítězil jak v Elimináru tak v Cross-country rozdílem třídy nad ostatními soupeři i v Bedřichově. Jakub Kavalír také ukazuje stále dobré výkony. Po druhém místě v Peci byl na bedřichovském blátě třetí. Michal Malík se potýkal se zažívacími problémy, přesto v Peci pod Sněžkou zajel pěkný výsledek, patřilo mu jedenácté místo. V Bedřichově Michal bojoval o nejlepší desítku. Bohužel v polovině závodu si 10710974_10203986350130283_2891561130539420466_nnarazil a roztrhnul koleno o kámen. Bolest a následná ztráta koncentrace ho dovezla do cíle až na čtrnácté pozici.

Ve stejném složení jako na Českém poháru v Bedřichově se představili naši závodníci i ve středu na Gočárových schodech v Hradci Králové. Nejlépe z našich závodníků si vedl Ondra Zelený na deváté příčce. Michal Malík byl jedenáctý, s jedenáctkou na řídítkách, po sobotním  jedenáctém místě už mu přišlo, že bylo jedenáctek dost. Kuba Kavalír statečně bojoval a do cíle dojel dvanáctý.

Malevil Cup je tradiční maraton, na kterém je náš team pravidelně partnerem. Pro tuto příležitost jsme dokonce přibrali posilu ze zahraničí, byla jí Catharine Williamson vítězku „etapáku“ Cape Epic. Tato britská bikerka tráví většinu roku závoděním a přípravou v Jihoafrické republice. Na trati dlouhé 100km nenalezla přemožitelku a zvítězila. Na stupních vítězů jí doplnila Iva Loubková, té patřilo třetí místo. Dobře se cítil v chladném a deštivém počasí Aleš Strnad. Získal sedmé místo celkově na dlouhé trati a zvítězil mezi muži do třiceti let. Na nejkratší trati vyměřené na čtyřicet kilometrů zvítězil v celkovém zúčtování Filip Holubář.10387084_1134627386550629_6538019083336223903_o

Po delší závodní pauze se postavil na start Zdeněk Vobecký a nevedlo se mu vůbec špatně. V polské Jelení Hoře získal na závodě UCI kategorie HC třinácté místo. To je pro Zdeňka v této sezóně nejlepší výsledek. Na start Českého poháru v terénním triatlonu v Praze se postavil Pavel Jindra, dokázal vybojovat třetí místo. Na MTB trati maratonu na šedesát kilometrů Rampušák byl nejrychlejší závodník z našeho teamu, celkové vítězství patřilo Milanovi Záleskému. Jako devátý dojel do cíle Kola pro život na Orlíku Petr Tatíček a získal tak první místo v kategorii do čtyřiceti let.