Máme mistra republiky!

První vrchol sezóny je za námi. V uplynulém víkendu se konalo Mistrovství České republiky v maratonu. Byli jsme perfektně připraveni! Ve vysloveně tropickém počasí se konaly v konkurenci „mistráku“ i další závody, Kolo pro život v Liberci nebo Český pohár na silnici.

11312830_10203086244916080_2126474262953657895_o

Vrchol sezóny pro maratonce, kterému předcházela dlouhá příprava a snaha naladit co nejlépe formu na den D se konal v Mostu. Kluci se do Mostu chystali několik týdnů dopředu. Trénovali na trati, aby v závodě neměli problémy s náročným terénem. Největší šance na získání dresu národního šampiona měl papírově Ondra Zelený. Prožívá takřka snovou sezónu a vítězí napříč disciplínami. V Mostu na 72km dlouhé trati, o které se říká, že je nejdelším Cross-country na světě ukázal, že je ve výborné formě. Po téměř třech a půl hodinách tvrdé práce přijel Ondra do cíle mezi špičkovými maratonci na devátém místě a jako nejlepší muž v kategorii Masters.

11393345_10203086263876554_5824875504645276771_oNa dlouhé trati v Mostě se dařilo i ostatním jezdcům našeho celku. Jakub Kavalír dojel do cíle na čtrnáctém místě a vybojoval třetí místo mezi neprofesionály. Čtvrté místo v této kategorii získal Aleš Strnad, který si moc s horkým počasím nepotykal a závod se mu podle jeho slov moc nepovedl. I tak byl cíli osmnáctý a patří tak mezi dvacet nejlepších maratonců v ČR.  Na krátké trati se prosadil Petr Tatíček, v celkovém pořadí dojel na druhém místě a zvítězil ve své kategorii do čtyřiceti let. Pěkný výkon předvedl i čerstvě odmaturovaný Ondra Preněk, na krátké trati mezi muži do třiceti let dojel třetí.

Takřka domácí závod Kola pro život v Liberci nebyl díky MČR v Mostě našimi závodníky příliš obsazen. Čest našeho týmu v kopcích okolo Ještědu tak hájily sestry Loubkovy. Ivě se na náročné trati s velkým převýšením a dlouhými kopci dařilo. Dojela mezi ženami celkově třetí a vyhrála mezi ženami do čtyřiceti let. Na Kačku Loubkovou pak zbyla medaile bramborová, v kategorii získala čtvrté místo. O dobrý výsledek se postaral i Filip Holubář, dojel jako třetí mezi muži do třiadvaceti let. Pavel Jindra se mezi muži do čtyřiceti postavil ještě na stupínek vyšší, patřilo druhé místo.11109273_1122787984401236_1115446664074120666_n

Michal Malík se chystá na závody Českého poháru Cross-country, jako přípravu si vybral dva silniční závody na jihu Čech. V sobotu Český pohár v Popelíně a v neděli Memoriál J. Hudínky v Žirovnici. V našlapané konkurenci všech českých a mnoha zahraničních teamů považoval za úspěch závody vůbec dokončit. Oba dny se pohyboval kolem čtyřicátého místa ze sto padesáti členného pelotonu.

První pořádnou zkoušku absolvovala v této sezóně Lada Ekrtová. Vydala se na Světový pohár do městečka Maniago v Itálii. Chválila si perfektní připravenost závodu a my můžeme chválit její perfektní připravenost a velmi kvalitní výsledek. V tomto díle Světového poháru Lada získala páté místo.