Na start 24. ročníku Volkswagen Maratonu Praha se v neděli 6. května postavilo 9 778 vytrvalců, do cíle jich dorazilo 7 011. Kapacita 10 600 startovních čísel se opět vyprodala. Počasí se povedlo, přece jen chladnější noc zpříjemnila přinejmenším polovinu závodu, ale zcela jasná obloha dala běžcům opět pořádně zabrat.

Iveta Fořtová – 4. místo v kat. W45 (42. žena celkově, 12. v MČR) v čase 3:22:35

Adéla Stráská – 20. místo v kat. WAM (34. žena celkově) v čase 3:18:03 – “Po pražském půlmaratonu jsem se rozhodla maraton letos na jaře raději neběžet. Ze zimy a jara mi chyběly naběhané objemy a achilovka se dávala pomalu dokupy. Tímto rozhodnutím ze mě spadl stres, prodej startovného jsem brala jako hotovou věc a koukala po jiných zajímavých závodech, které bych jinak neběžela. Jenomže prodat číslo se mi nepodařilo. V týdnu před závodem jsem se rozhodla, ze je škoda nechat startovné propadnout, že aspoň půlku odběhnu, když už do Prahy stejně jedeme. Bez ambicí a s pokorou k závodu jsem se postavila do přiděleného koridoru E. Na dvacátém i třicátém km jsem se ale cítila dobře, tak se mi vzdávat nechtělo. Závod jsem zaběhla v konstantním tempu, v klidu, bez krize. O to víc jsem byla v cíli překvapena výsledným časem.”

Jan Žaloudek – 22. místo v kat. MAM (31. celkově, 8. v MČR) v čase 2:39:44

David Pecina – 10. místo v kat. M40 (86. celkově) v čase 2:51:55 – “Dnes to bylo celkem maso, pro mě tedy ano, křeče v břiše od 26.km, když už trpět, tak pořádně. Ale nechtěl jsem zastavit.”

Gratulujeme.

Výsledky: https://www.runczech.com/srv/www/qf/cs/ramjet/resultsEventDetail?eventId=21429&frm.subeventId=21430&page=1&per_page=15&sort=finishTime

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/ELEVENRUNTEAM/Album/4305199

Stránky závodu: https://www.runczech.com/

Foto: www.svetbehu.cz – Petra Kopková; www.behej.com – Zdeněk Krchák a Milan Arnošt; (labekl), (amut), (zamostny), (simumar) – děkujeme.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..