4. listopadu se uskutečnil TCS New York City Marathon – další ročník mezinárodního městského silničního maratonu v ulicích New Yorku.

Adéla Stráská – 91. místo v kat. F34 (332. v ženách celkově) v čase 3:15:41 – “V neděli 4.11. jsem si splnila svůj největší běžecký sen, kdy jsem se vydala s dalšími cca 52 tisíci závodníky na trať TCS New York City Marathonu. S celým závodem se pojí velká bezpečnostní opatření, proto je potřeba na start vyrazit s opravdu velkým předstihem, což jsme hodně podcenili. V zázemí i na trati je spousta policejních hlídek, některé doprovázejí i psi na očuchávání výbušnin. Prochází se přes bezpečnostní rámy, kontrolují se batohy, provádějí namátkové kontroly. Trať vede přes 5 newyorských čtvrtí – Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx, Manhattan. Startuje se na Staten Islandu z Verrazano-Narrows Bridge. Závodníci jsou rozděleni do tří barevných “vesniček”, kde je pro ně připraveno zázemí. Barva vesničky rovněž předurčuje místo startu. Běžci z oranžové a modré vesničky startují přímo z mostu a trať vede dále po vrchní části mostu, ti ze zelené vesničky začínají závod pod mostem a trať vede otevřeným spodním patrem mostu. To byl právě můj případ. Dále se pokračuje po širokých a nekonečně dlouhých třídách jednotlivých částí města. Trať je poměrně zvlněná. Nepříjemné jsou výběhy mostů. Ve dvou případech nevedla trať vrchním patrem mostu, ale jeho středem, tudíž nefungovala pořádně navigace a hodinky ukazovaly nesmyly. Snad kromě mostů jsou ulice lemované hromady fanoušků, kteří závodem doslova žijí. Obecně se dá říci, že celé město maratonem žije. Takovou atmosféru jsem na žádném jiném závodě nikdy nezažila. Občerstvovací stanice jsou k dispozici na každé míli. Celá akce je doslova neuvěřitelná a organizace klape jako hodinky. Za zmínku rovněž stojí slavnostní zahájení, které se konalo v pátek před samotným závodem. Každý stát v něm mohl mít své zastoupení. Některé státy to pojaly opravdu velkolepě v kostýmech a krojích.”

Daniel Kučera –Tak je to konečně za námi… TCS New York City Marathon, vrchol naší podzimní sezóny. Pozitiva byly – parádní zahajovací ceremoniál, kde teda za ČR byli dva účastníci (já a Áďa, takže jsme měli v rodině vlajkonoše i cedulonosiče). Ale spousta zemí to pojala opravdu slavnostně v národních krojích, s bubny, tanečníky a podobně… Super! Celkově tady maratonem žije celé město a atmosféra od fanoušků kolem trati je absolutně neskutečná! Další pozitivní je, že vezeme oba osobáky. Co už ale nebylo tolik pozitivní byla trať – hodinky nám ukazují 273m nastoupáno (někomu až 400m). Prostě se asi rozhodli spojit všechny mosty a všechny kopce v okolí a udělat z toho městský závod. A pak to pozitivní, že vezeme osobáky vlastně tolik pozitivní není, protože máme 2:46:57 a 3:15:41 a cíle byly u obou rozhodně větší.”

Blahopřejeme.

Výsledky: https://results.nyrr.org/event/M2018/finishers?_ga=2.54124136.1531568791.1541672746-135612877.1541672746#page=7&gender=F

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/ELEVENRUNTEAM/Album/4767711

Odkaz na fotogalerii závodu: https://www.marathonfoto.com/Proofs?PIN=0KEU20&LastName=Str%C3%A1sk%C3%A1

Stránky závodu: https://www.tcsnycmarathon.org/

Foto: Daniel Kučera – děkujeme.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..