“V sobotu jsem byla u sousedů na Slovensku, kde jsem se zúčastnila Tatrnské šelmy vertical (7km, +1400m). Tatranská šelma vertical (7km, +1400m) i Tatranská šelma ultra (55km, + 3100m) jsou na mém pomyslném seznamu “musím absolvovat” už dlouhou dobu. Stále jsem dávala přednost jiným zahraničním závodům a to především v Itálii. Jak jsem se ale v sobotu mohla přesvědčit, byla to docela škoda, protože i na Slovensku se dá uspořádat nádherný a zároveň docela náročný závod!

V pátek odpoledne jsem sedla na vlak LE a za 6h a 560Kč (za zpáteční jízdenku!!!) jsem byla v Popradu. Závod startoval v 9h od stanice lanovky na Hrebienok ve Starém Smokovci a cíl byl na Slavkovském štítu v nadmořské výšce 2452 m.. Jelikož se jednalo o závod ve vertikálním kilometru, trasa závodu byla nesmírně “jednoduchá”. Stále nahoru!!! Takže nebylo kde zabloudit…

Na start se postavilo 200 (limit) borců z různých koutů světa, jako např. z Mexika, ale především převažovali závodníci ze Slovenska a Polska. Panovalo krásné počasí, takže při mé letošní formě (kdy jsem sezónu díky zdravotním problémům v podstatě ukončila a spíše je to turistika, než závodění) jsem měla spoustu času na kochání a vnímání nádherného okolí. Na dohled byl jak Lomnický štít (2634 m.n.m), tak i Gerlachovský štít (2655 m.n.m). Můj výsledek snad ani nestojí za zmínku, ale dokončila jsem v časovém limitu, takže dobrý. Vítězové ženské i mužské kategorie předvedli neskutečný výkony! Celkový vítěz, Jozef Hlavco ze Slovenska se na vrchol Slavkovského štítu dostal v čase 1:02:22 a první žena, Magdalena Kozielska z Polska, v čase 1:13:45, kterým vylepšila ženský traťový rekord o více jak 10min!!!”

Lenka Ungerová

Lenka Ungerová – 14. místo v ženách celkově v čase 1:42:32 (7km, +1400m)

Blahopřejeme.

Výsledky: TŠV 2017

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/ELEVENRUNTEAM/Album/3495148

Stránky závodu: http://www.tatranskaselma.com/

Foto: Lenka Ungerová a pořadatelé – děkujeme.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..