Plzeňská padesátka okolo Boleváku

“10.ročník 50km běhu kolem rybníku Boleváku doznal podstatných změn – trať musel organizátor přesunout do nedalekého lesoparku, k Seneckému rybníku.

Rovinatá trať po asfaltovém povrchu a chodníku podél silnice se změnila na občas mírně rozbahněné cesty v příjemném prostředí kolem Seneckého rybníka, část trati byla alsfaltová cyklostezka. Rovněž profil trati už nebyl tak rovinatý, na 50km (14x okruh 3500m+ 800m) jsme nastoupali téměř 500m.

Odstartovali jsme společně s maratonci kolem půl jedenácté, byla poměrně vlezlá zima, ale už nepršelo. Na začátku jsme s Liborem Eremkou závod rozeběhli svižněji a drželi tempo kolem 4min/km. Naštestí jsem si to brzo uvědomil a vědom si své neformy postupně zvolnil. Běželo se mi celkem dobře, ale od 28.km jsem cítil postupné tuhnutí a mírnou bolest levého třísla – blížil se začátek boje o přežití a v hlavě se začal rodit plán, jak závod co nejefektivněji dokončit. Opět zafungovalo pomyslné rozdělení zbytku trati a pevnější než pevná vůle. Pravidelné občerstvování, doplňování soli na banánu, hroznový cukr byly dobrým dopingem. Tímto stylem jsem protnul maratonský mezičas za 3h 03min a zbývaly mi poslední dvě kolečka! Tempo běhu už jsem držel kolem 4min 30 na km, které mi únava v nohách ještě dovolila. K velké radosti jsem se pokusil v posledním kilometru zrychlit, abych si vyzkoušel trošku zazávodit a tělo nebylo proti. Cíl protínám s velikou úlevou v čase 3:43:54.
Byl to boj, boj s vlastním tělem a hlavou a moc mě těší, že jsem uspěl. Výsledný čas není pro mě lichotivý, ale je jasným důkazem, že pokud se netrénuje, není možné myslet na lepší výsledky. Tento závod mi po psychické stránce moc pomohl a opět se ukázal duch ERT týmu (alepoň to tak cítím) – se začátkem sezóny, kdy se s naším týmem ERT dostávám víc do kontaktu a navíc obléknu si nový drez…. prostě nádhera, zase mě to zdravě “nastartovalo” a těším se na zbytek sezony!”
David Pecina
David Pecina – 2. místo celkově v čase 3:43:54

Blahopřejeme.

Výsledky: P50km 2020

Fotogalerie a video: https://www.zonerama.com/ELEVENRUNTEAM/Album/6054531

Stránky závodu: https://www.marathonplzen.cz/

Foto: David Pecina a pořadatelé – děkujeme.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..