Závodní období už se nám kvapem krátí. Po tomto víkendu skončila „okurková sezóna“. Po několika víkendech, kdy nebylo mnoho závodů se kola závodní cyklistiky opět roztočila na plné obrátky a dostáváme se do finále cyklistické sezóny. Od malých akcí po velké, od národních po mezinárodní a od horských kol po silnici.

Světový pohár horských kol dospěl do finále. Poslední závod se odehrál v italském horském městečku Val di Sole. Ve vysoké nadmořské výšce není jednoduché závodit. Náš Zdeněk Vobecký se přesto vydal vstříc tomuto „dobrodružství“. Perfektně odstartoval a šikovně se protáhl kolem hromadného pádu na startu. Bohužel hned v prvním okruhu ho ze hry vyřadil jeden ze soupeřů, který Zdeňka při dopadu na skoku „sestřelil“. Výsledek srážky: zlomená řídítka, vypletené přední kolo, zničená přední pneumatika, spousta odřenin a pohmožděnin. Zdeněk kvůli těmto útrapám byl nucen závod vzdát.11943347_853080234807240_1357302384_n

Czech mix team, skupina cyklistek bránící jméno české ženské cyklistiky na mezinárodních závodech se vydala na velmi prestižní, dobře obsazený etapový závod do Francie. Team ELEVEN MERCEDES-BENZ MITAS zde reprezentuje Ivana Loubková, díky našim partnerům Hofmann a Žižák jsou zabezpečeny dopravním servisem, nám zapůjčeným vozem Mercedes-Benz Vito, který je po Francii v těchto dnech doprovází. Holky závodí od neděle. Jako první byla na programu velmi náročná časovka s krkolomným výškovým profilem, zde Ivča obsadila 52. místo. Závod čítá čtyři etapy a holky závodí do úterý.11889592_1180187981996565_4010549435802741173_n

Na Kole pro život se nám tentokrát nedařilo tak, jak je obyčejně zvykem. Nejlepším výsledkem z dílu v Chrudimi bylo 30. místo Kuby Kavalíra, o příčku za ním dokončil Ondra Zelený, který byl poprvé provětrat dres mistra republiky. Bohužel se mu během závodu ozvala operovaná noha a byl nucen si na část závodu zvolnit, a tak ztratil spoustu pozic a ještě víc času. Nedařilo se ani Ondrovi Preňkovi, který zhruba pět kilometrů před cílem prořízl o ostrý střep zadní plášť. Doufejme, že jsme si tímto závodem vybrali smůlu na dlouho dopředu.

11883851_875517122529868_4919939097552172306_o11953311_875517422529838_1217969603258504143_o

Aleš Strnad exceloval na závodě Bike babí léto. Zvolil si dlouhou trať na 75km a už po deseti kilometrech závodu neviděl jediného soupeře. Dlouhá a strmá stoupání jsou pasáže, kde je Aleš opravdu silný. Proto pro něj byl tento závod s mnoha kopci ideální. Dokázal suverénně zvítězit v celkovém pořadí.

Středeční silniční kritérium na plzeňské „Lopatárně“ absolvoval Aleš Strnad s Michalem Malíkem. V sychravém počasí na mokré silnici bylo o adrenalin postaráno. Kluci bojovali o body i o aktivitu. V sobotu se konal předposlední závod Českého poháru na silnici v Blatné, kde si Michal Malík přijel ve velmi členitém okruhu se spoustou brdků pro třiadvacáté místo. V těchto týdnech vrcholí jeho příprava na cyklokrosovou sezónu.