Silvestrovský běh okolo 3 přehrad, Jablonec n.N. – 31.12.2015

Jablonecký běžec a trenér atletiky Martin Fořt nosil v hlavě myšlenku uspořádat silvestrovský běh již delší dobu. Myšlenka uzrála a dočkala se podpory také u majitele firmy Eleven, jabloneckého výrobce sportovního oblečení. A když jsme v Jablonci nad Nisou, tak kde jinde běžet, než kolem zdejší dominanty – Jablonecké přehrady, vlastně okolo tří přehrad.

To Martin ještě netušil, jaké běžecké bláznění rozpoutá. Původní odhad, že se zúčastní tak 150 běžců, vzal brzy za své a 28.prosince, když seznam přihlášených překročil hranici sedmiset, byla registrace zastavena.

31.prosince se Jablonec probouzí do větrného a mrazivého rána, kdy se  rtuť teploměru usídlila na 6° pod bodem mrazu, ale do startu se vítr utišil a vzduch mírně prohřívá sluníčko. Již hodinu před startem se prostranství u hráze přehrady hemží množstvím lidí, ať už běhu chtivých nebo jen přihlížejících. Dobrovolníci výborně zvládají výdej startovních čísel a tak přesně v 11 hodin může být odstartována první vlna běžců, 5 minut poté startují ženy a vydávají se na 5 km okruh, který vede po hrázi první přehrady a následně kopíruje po lesních cestách druhou a třetí přehradu a vrací se zpět k první přehradě, odkud se pokračuje až do cíle. Na mnoha místech trati účastníky povzbuzují diváci a vytváří příjemnou atmosféru.

Cílem nakonec probíhá 617 běžců a běžkyň, kterým dominovali David Kučera mezi muži s časem 16:28.7 minut a první žena Barbora Jíšová, která trať zvládla za 18:30.4 minut. Za vítěze se ale dnes můžou označit všichni, kteří i poslední den v roce nelenili a přišli si užít skvělý závod. V cíli pro ně byl připraven teplý čaj, svařené víno a stánek s občerstvením.

Poděkování patří především hlavnímu pořadateli Martinu Fořtovi, firmám Eleven, Datacontrol a všem dobrovolníkům, který tento závod uspořádali.

Pěkné shrnutí povedené akce od Martina Lukeše 

Martin Fořt – hlavní pořadatel v akci

Iveta Fořtová – 9. místo celkově v ženách v čase 21:22

Luboš Gaisl – 2. místo celkově v čase 16:42

David Pecina – 24. místo celkově v čase 19:17

Vláďa Vacarda – 48. místo celkově v čase 20:13

Martin Lukeš – 118. místo celkově v čase 22:47

Víťa Jantsch – nejstarší účastník běhu (r.1935) v čase 32:30

Roman Koravský – 23. místo celkově v čase 19:16

Blahopřejeme.

Kompletní výsledky: resultlist20151231

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/ELEVENRUNTEAM/Album/1235040

Related Posts

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ELEVEN CYCLING TEAM